Přihlásit se

Uživatelská sekce

Věk se neříká

Věk se neříká

Obrázek projektu

Ocenění: Zlato

Ročník: 2016

Kategorie: Veřejný zadavatel

Značka: Diskriminace z důvodu věku

Zveřejnění kampaně: 05/2015

Video

https://drive.google.com/drive/folders/0B6NRv_MNlWBffnJNTVNrMjZTb2xScDU3Y3JXNUxYdjZQSFc0UDU0YTdWOXRfU05FV285Nm8

Zadavatel

Název firmy: DarkSide a.s.

Informace o projektu:

Cíle a pozadí aktivity:

Uchazeči o zaměstnání často narážejí na skleněnou zeď – personalisté mnoha firem jejich životopisy odkládají, sotva se podívají na datum narození. Lidé z rizikových věkových skupin tak tak mnohdy padají do dlouhodobé nezaměstnanosti všemi negativními důsledky, které to přináší.

Jak se aktivita vyvinula od konceptu po realizaci:

Nechtěli jsme vyrobit standardní nudnou eurokampaň. Ve spolupráci s Poradnou pro občanství, občanská a lidská práva jsme se rozhodli na problém upozornit jinak, aby se firmy chytly za nos a otázku na věk v CV považovaly za stejně neslušnou, jako je například otázka na plánování dětí nebo sexuální orientaci. Proto jsme se ve spotu vrátili do atmosféry raných devadesátek. Jsme svědky telefonátu, kdy šíbr ve fialovém saku verbuje bílého koně na nějaký kšeftík, a věk ho samosebou zajímá. Běžnou součást praxe mnoha českých korporací tak mentálně řadíme mezi dobová buranství, kterých jsme se snad už zbavili.

Proč zvolená aktivita je pro produkt nebo službu nejvhodnější:

České televizi se spot líbil natolik, že si ho vybrala do vysílání jako podporu nevládním projektům. Na sociálních sítích ho za měsíc zhlédlo přes 130 000 lidí! Slogan kampaně „Věk se neříká!“ si jako svůj titul zvolila i konference o agismu, pořádaná pro odborníky z oblasti HR. Desítky významných firem (např. Česká pošta, Jobs.cz, práce.cz) se připojily ke stejnojmennému online manifestu, a tím otázku na věk nadobro vyřadily ze svých formulářů pro uchazeče.

Popis úspěchů aktivity z pohledu zadavatele i spotřebitelů včetně kvantifikovaných výsledků:

Desítky českých firem se dobrovolně zavázaly respektovat manifest proti věkové diskriminaci.

Fotogalerie stránky

Hlavní mediální partner

Pořadatelé

admez-asociace

aaaka-logo-mini-nahled