Přihlásit se

Uživatelská sekce

Sazka Olympijský víceboj

Sazka Olympijský víceboj

Obrázek projektu

Ocenění: Bronz

Ročník: 2015

Kategorie: Integrovaná komunikace, Loajalitní a dlouhodobý marketing

Značka: Česko sportuje

Zveřejnění kampaně: 04/2014

Video

http://youtu.be/0zVGkDyVKgI

Zadavatel

Název firmy: Geometry Global

Informace o projektu:

Cíle a pozadí aktivity:

Na první pohled jsou české školy plné sportu. Většina z nich čerpá sportovní granty, zúčastňuje se turnajů a rok co rok se mezi mladšími žáky najde několik mimořádných talentů, které za deset let uvidíme na olympiádě. To vše se ale bohužel týká jen špičky ledovce – deseti, patnácti procent dětí. Podle statistik WHO (World Health Organisation) přitom trpí celých 75% českých dětí nedostatkem pohybu a počet obézních dětí se u nás od roku 1995 zpětinásobil. A tak děti, které při vybírání do týmů vždycky skončí mezi posledními, sledují většinu sportovních aktivit zpoza autové čáry, pomalu tloustnou a české zdravotnictví bojuje s neúnosně rostoucími náklady na léčbu chorob spojených s obezitou. Ve spolupráci s Českým olympijským výborem jsme se rozhodli tento trend zvrátit. Tentokrát nám ale nejde o posouvání rekordů o setinu vteřiny. Chceme probudit zájem o sport v široké populaci, chceme dětem ukázat, že sport je zábava, i když v něm třeba nebudou nejlepší na světě. Tak se zrodil Sazka Olympijský víceboj.

Jak se aktivita vyvinula od konceptu po realizaci:

Každé dítě v sobě má špetku sportovního talentu – jde jen o to ukázat dítěti jeho silné stránky a pak je rozvíjet. Kluk, který byl vždycky tak trochu lenochod, má možná mimořádně klidnou ruku a dříme v něm lukostřelec, holka, které přezdívají „bidlo“ a na hrazdě je úplně nemožná, bude třeba slušná volejbalistka. Sazka Olympijský víceboj se proto skládá z osmi splnitelných a snadno měřitelných disciplín, každé zaměřené na jeden aspekt pohybové dovednosti: síla, rychlost mrštnost atd. Každé dítě se může v rámci výuky do víceboje zapojit a pod dohledem zkušených koučů zjistit, v čem spočívá jeho talent. Výstupem je osobní sportovní vysvědčení – detailní analýza současných dovedností – plus doporučení pro další tréning a kontakty na sportovní kluby, které se věnují sportům založeným na silných stránkách dítěte. Doporučené kluby s blízkosti školy dítěte rodiče snadno naleznou na portálu projektu sportvokoli.cz. A aby měly děti pořádnou motivaci, mezi našimi sportovními kouči byli takoví machři jako třeba volejbalistky Kiki a Maki, krasobruslař Tomáš Verner, olympijský medailista Vávra Hradilek a nejrychlejší Češka Denisa Rosolová.

Proč zvolená aktivita je pro produkt nebo službu nejvhodnější:

ČOV se nechce profilovat jen jako organizace, která pomáhá českému sportu na vrcholové úrovni. Mezi její cíle patří zapojení široké veřejnosti, a to ne jen u klasických českých sportů jako fotbal nebo hokej, kde je uchazečů až dost. Sazka Olympijský víceboj je první projekt podobného rozsahu, který se primárně nezaměřuje jen na ty nejtalentovanější děti a motivuje ke sportovnímu vyžití všechny, ne jen ty nejlepší. Zároveň aktivuje sportovní svazy, aby přijaly tyto děti s otevřenou náručí.

Popis úspěchů aktivity z pohledu zadavatele i spotřebitelů včetně kvantifikovaných výsledků:

Po úspěšném spuštění pilotního projektu v roce 2014 jsme ve školním roce 2014/2015 chtěli zapojit 700 škol. Do konce března se jich přihlásilo 1200 (33% všech škol v ČR) a další se přidávají každý den. Osmiboje už se zúčastnilo 200 000 dětí a 51 000 z nich už dostalo své sportovní vysvědčení a pochlubilo se jím rodičům. Sazka Olympijský víceboj bude pokračovat do dalších let.

Fotogalerie stránky

Hlavní mediální partner

Pořadatelé

admez-asociace

aaaka-logo-mini-nahled