Přihlásit se

Uživatelská sekce

To nejlepší z pšenice aneb nikdy neházej flintu do žita

To nejlepší z pšenice aneb nikdy neházej flintu do žita

Obrázek projektu

Ocenění: Bronz

Ročník: 2014

Kategorie: Retail/merchandising/in-store marketing ...

Značka: Pražská vodka

Zveřejnění kampaně: 11/2013

Video

Zadavatel

Název firmy: Momentum Czech Republic

Informace o projektu:

Cíle a pozadí aktivity:

Alkohol. Vodka. Regály plné podobně vypadajících lahví nabízejících průhlednou tekutinu, u níž se nejvíce cení absence zápachu či „pachuti“. Co do tohoto zažitého prostředí přinést nového? Jak zaujmout pozornost lidí, kteří mají rádi alkoholické nápoje, ale třeba zrovna vodka není jejich pravidelným pitím nebo ji berou jako komoditu u které je značka relativně podružná a pijí jakoukoliv značku ze středních cenových pater nabídky, kam patří i Pražská vodka? Jak zvýšit preferenci Pražské vodky a navázat emoční pouto se spotřebiteli? Mnoho otázek a velmi málo odpovědí, které by nevyžadovaly velké reklamní výdaje….

Jak se aktivita vyvinula od konceptu po realizaci:

Inspirací pro řešení těchto otázek byl D. Estil. Tento autor tvrdí, že tím nejlepším z pšenice je Pražská vodka. A také, že se nikdy nemá házet flinta do žita. Už jste také četli knihu tohoto autora? Pokud ne, vězte, že jediná kniha, kterou kdy napsal, vyšla v Přažské edici. Respektuje přání svých potenciálních čtenářů. Žádné velké množství textu, jde přímo k věci. A co je obsahem této knihy? Problematika procesu získávání křišťálově čistých tekutin z fermentovaného obilí smíchaných s absolutně čistou demineralizovanou formou vody s následnou filtrací přes kolony s aktivním uhlím. Autor na stránkách knihy názorným popisem prezentuje výsledky své dlouholeté studie daného tématu a výsledky své práce předkládá k odbornému posouzení. Navíc autor, pan D. Estil je o své knize tak přesvědčen, že se nebojí ji komunikovat plakátem připomínajícím doby dávno minulé. Jeho úderný slogan – Ne, raději knihu! – umístěný v sekci s alkoholem nelze přehlédnout. Co na tom, že ona „kniha“ je vlastně dárkovým balením obsahujícím placatku Pražské vodky + dvě sklenky – ideální dárek jak pro zákazníka, tak pro jeho přátele, kteří knihu vždy rádi ocení – alespoň tuto…

Proč zvolená aktivita je pro produkt nebo službu nejvhodnější:

Kreativní koncept je postaven na kombinaci několika faktorů – čtenářské tradici v české republice, šokování spotřebitele promováním knihy v místě prodeje alkoholu a na zvědavosti cílové skupiny dozvědět se o této „divnosti“ více. Samozřejmě se záměrem vyvolat touhu tuto „divnost“ vlastnit i přes vysokou cenu, za kterou bylo toto dárkové balení prodáváno. Navíc nelze nezmínit slova D. Estila při prezentaci svého knižního záměru nakladateli: Mimo již zmíněných předností se této knihy týká také jeden unikát. Tuto speciální publikaci je totiž možné číst i společně ve dvou, což přináší do segmentu literární zábavy zcela nový rozměr. Projekt s jasným cílem vybočit ze standardní komunikace vodek. Vystoupit z regálu plných obdobných lahví. Dát značce emoční náboj – to vše při respektování omezení v podobě požadavku klienta na komunikaci pouze v místě prodeje a s omezeným budgetem.

Popis úspěchů aktivity z pohledu zadavatele i spotřebitelů včetně kvantifikovaných výsledků:

Kampaň byla realizována jako jednorázový projekt v listopadu a prosinci 2013 na vybraných MO řetězcích s důrazem na INTERSPAR. Prodej dárkového balení znamenal čistý nárůst prodejů vodky, protože díky zcela odlišnému vzhledu a positioningu balení nedošlo ke snížení prodejů standardních balení Pražské vodky. I přes vysokou cenu (dárkové balení s 0,2 l vodkou stálo cca o 15 Kč více než 0,5 l lahev) se během kampaně prodalo 6,5 tisíce těchto unikátních knížek.

Fotogalerie stránky