Přihlásit se

Uživatelská sekce

Sweet Dreams

Sweet Dreams

Obrázek projektu

Ocenění: Stříbro

Ročník: 2014

Kategorie: Přímá B2B komunikace

Značka: Wunderman

Zveřejnění kampaně: 12/2013

Video

http://youtu.be/JwjTocydrNc

Zadavatel

Název firmy: Wunderman

Informace o projektu:

Cíle a pozadí aktivity:

Každoročně zasíláme klientům tradiční víno ​​jako vánoční dárek. V letošním roce jsme vybrali pro změnu víno šumivé. Naším úkolem bylo dát vínu kreativní nápad s atraktivním designem a zaktivovat naše obchodní partnery. Víno jsme klientům poslali a navigovali je na designovou microsite se soutěží.

Jak se aktivita vyvinula od konceptu po realizaci:

Soutěžním úkolem bylo přesně odhadnout cukernatost vína. Při přípravě konceptu „Sweet Dreams“ jsme se inspirovali sladkostí sektu, který jsme představili ve fantaskní variaci láhve vína. Snový design láhve jsme připravili ve spolupráci s Alim T., mladým graffiti umělcem. Každá láhev je originál, každá nese své vlastní unikátní číslo a podpis umělce. Na snové webové stránky jsme pak umístili soutěž. Vítěz byl odměněn 200 láhvemi dobrého vína. Ve snovém designu láhve a webových stránek jsme připravili také e-mailovou pozvánku na soutěž i následný reminder. Více na: http://www.wundermanpf.cz/pf2014/

Proč zvolená aktivita je pro produkt nebo službu nejvhodnější:

Věděli jsme, že během vánočního období nemá nikdo moc náladu na komerční soutěže a že spíš ocení příjemnou formu PF. Pojetím této selfpromo kampaně jsme chtěli demonstrovat svěží a nový přístup k již zaběhnuté tradici a zapojit klienty do naší soutěže i přes období Vánoc. Moderní a originální design se ukázal jako vhodný prostředek.

Popis úspěchů aktivity z pohledu zadavatele i spotřebitelů včetně kvantifikovaných výsledků:

Všichni, kteří dostali naše PF, mohli víno klidně použít pouze k rodinnému osvěžení a do soutěže se nezapojit. Nakonec se však aktivně zapojilo více než 30 % adresátů, což jsme považovali za skvělou responzi. Adresáti také ocenili originalitu a poutavý design našeho proma.

Fotogalerie stránky