Novinky

Práce poroty skončila

Odborná porota soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO 2013 má hodnocení prací za sebou. Na základě prvního kola, které proběhlo online, byly sestaveny shortlisty, kam se z šedesátky přihlášených kampaní dostaly necelé dvě třetiny.

Druhé kolo hodnocení proběhlo jako půldenní zasedání poroty nad pracemi finalistů. Diskuze byla velmi pestrá a konstruktivní. „Domnívám se, že porota je silnou stránkou naší soutěže“, řekl Tomáš Hájek, výkonný ředitel ADMEZ, „a je to zejména zásluhou našeho spolupořadatele – iBTL sekce AKA.“  Jsou v ní zastoupeni kreativní ředitelé agentur, strategičtí planneři, manažeři pro new business, digitální specialisté i zástupci odborných médií.  Jejím předsedou byl letos opět Graeme Murray.

Porota každoročně hodnotí přihlášené práce z několika hledisek: strategické řešení, kreativita, vlastní provedení a výsledky kampaně, neboli efektivita.  To je velmi důležité, protože žijeme v době přetížené marketingovými informacemi a prosadit se na trhu není jednoduché.

Historicky jde o 11. ročník soutěže, z toho počtvrté jako ČESKÝ DIREKT & PROMO. Letošního ročníku se zúčastnilo 21 agentur s 60 soutěžními pracemi v 8 kategoriích. Porota udělila 7 zlatých, 8 stříbrných a 11 bronzových medailí.  Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže ČESKÝ DIREKT & PROMO 2013 proběhne 12. června v Element klubu na Smíchově.  Ti nejlepší z každé kategorie mají právo porovnat své síly a schopnosti v rámci IMC European Awards.